Dzień dobry!

6

Drodzy Czytelnicy,

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Wam nowy projekt ? portal regionalny 24klodzko.pl. Mam nadzieję, że zostanie on ciepło przez Was przyjęty i na stałe zagości w naszej lokalnej wspólnocie. Niektórzy z Was pewnie już mnie znają ? trzy lata byłam redaktorem naczelnym tygodnika powiatowego ?Euroregio Glacensis?. Myślę, że przez ten czas udało się zbudować markę rzetelnego i opiniotwórczego tygodnika. Czas jednak pędzi do przodu, prasa drukowana cały czas jest w odwrocie, informacji szukamy w wielu miejscach. Powiat kłodzki jest największym powiatem na Dolnym Śląsku, wciąż jednak brakuje u nas przestrzeni, gdzie można znaleźć nie tylko bieżące informacje o wydarzeniach kulturalnych, społecznych, samorządowych, ale która mogłaby stać się także miejscem debaty, wyrażania opinii i dyskusji na ważne tematy. Czas więc wyjść naprzeciw tym potrzebom i oczekiwaniom.

Jaki ma być portal regionalny 24klodzko.pl? Mój pomysł oddaje hasło: ?Więcej niż informacje?. Chcemy nie tylko dostarczać informacje, jak czyni to wiele portali dzisiaj, ale chcemy także prezentować nasz stosunek do nich. Chcemy pokazywać ciekawych ludzi, których przecież wielu tutaj mieszka oraz warte zobaczenia miejsca i wydarzenia. Chcę, żeby działy: ?Aktualności?, ?Opinie?, ?Turystyka?, ?Kultura? były mocnymi atutami portalu. Z doświadczenia wiem, że czasem to, co niemożliwe w kończy się tam, gdzie do akcji wkraczają media. Dlatego dział ?Interwencje? na pewno będzie dla mnie ważny ? chcę, żeby Wasz głos był dobrze słyszany.

Do redagowania portalu chcę także zaprosić ludzi zaangażowanych w różne obszary naszego lokalnego życia społecznego, samorządowego, kulturalnego, sportowego, bez względu na opcje polityczne. Cieszę się, że w rozmowach z nimi, pomysł na taki właśnie portal spotyka się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odzewem. Mam nadzieję, że stworzymy przestrzeń, z którą każdy będzie mógł się utożsamiać. Chcemy codziennie towarzyszyć Wam jako źródło informacji, ale być też czymś więcej niż samą informacją. Zapraszam do współpracy!


Joanna Żabska. Redaktor Naczelna portalu 24klodzko.pl. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W latach 2012-2014 redaktor naczelny bezpłatnego miesięcznika ?Puls Powiatu Kłodzkiego?, w latach 2016-2019 redaktor naczelny tygodnika powiatowego ?Euroregio Glacensis?. Współredaktor portalu ?Dawne Kłodzko?.

6 KOMENTARZE

  1. Od pierwszego dnia kreujecie się na portal piekielnie opiniotwórczy. Do tej pory nie było żadnej opinii, komentarza. Gdy się otwiera portal, należy mieć chociaż kilku felietonistów, którzy swoimi tekstami przyciągną czytelników, i to niezależnie od opcji politycznej. Poza tym, od początku kuleją kultura i sport. Niewiele pojawia się informacji. Inna sprawa, że dotychczasowe artykuły, właściwie wszystkie są po prostu za długie. Jeżeli o to chodzi, to trzeba znaleźć złoty środek. Jeden lubi krótkie formy, drugi długie, a jak na razie są wyłącznie długie. Czekam na rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis