Drugi październikowy weekend. Gdzie się wybrać?

0

Kabaretowo i koncertowo zapowiada się drugi weekend października na Ziemi Kłodzkiej. Podpowiadamy gdzie się wybrać.

W piątek, 11 października, w Kłodzkim Ośrodku Kultury wystąpi Kabaret Neo-Nówka z programem „Zywot Mariana”. Początek imprezy o godz. 17.00. O tej samej godzinie w Gminnej Sali Widowiskowej w Ścinawce Średniej z recitalem fortepianowym wystąpi Ewa Pobłocka. Godzinę wcześniej w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie z koncertem filmowo-musicalowym wystąpi Joanna Aleksandrowicz.

Miłośników muzyki organowej zainteresuje zapewne drugi z koncertów z cyklu V Bystrzycka Złota Jesień z Muzyką Organową, który odbędzie się w piątek o godz. 19.30 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej. Wystąpi Marek Stefański, a także uczniowie bystrzyckiej Szkoły Muzycznej II stopnia. Z kolei w Broumovie i Wambierzycach trwać będzie XVII Przegląd Młodych Organistów – koncert w Broumovie, w kościele św. Piotra i Pawła, rozpocznie się w piątek o godz. 18.30, natomiast koncert w wambierzyckiej bazylice – w sobotę o godz. 19.00.

Także w piątek, o godz. 17.30 Towarzystwo Archanioł Michał w Szalejowie Dolnym zaprasza na Przygodę z Baronem Munchauzenem. W programie m.in. gra terenowa, biesiada i wystawa starych fotografii. Impreza odbędzie się w remizie OSP w Szalejowie Dolnym.

W sobotę, 12 października, z akustycznym koncertem w Kłodzkim Ośrodku Kultury wystąpi Maryla Rodowicz. Początek o godz. 19.00. Z kolei w niedzielę o godz. 17.00 w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju zagra Lao Che. Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu Marii Czubaszek Cały Kazio 6, który trwać będzie od piątku do niedzieli, a oprócz Lao Che wystąpią m.in. Zbigniew Zamachowski, laureaci PAKI, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Więcej informacji o festiwalu Cały Kazio 6 znaleźć można tutaj.

Szczegółowe informacje o weekendowych imprezach znajdują się natomiast tutaj.

Przypominamy również, że oprócz imprez i koncertów, w niedzielę – 13 października, odbędą się wybory parlamentarne, w których warto wziąć udział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis