Detektywi fałszywych wiadomości – warsztaty w kłodzkiej blibliotece

0

Skierowane do dzieci warsztaty wakacyjne pt.: „Prawda czy fałsz- jak rozpoznać fake newsy” odbyły się 8 sierpnia 2019 r. w kłodzkiej bibliotece.

Uczestnikami zajęć były dzieci, którym kłodzka książnica zaproponowała zabawę w detektywów poszukujących fałszywych informacji. Dzięki temu dzieci mogły nauczyć się, czym są nieprawdziwe informacje (fake newsy) i jakie ma znaczenie właściwa ocena rozpowszechnianych wiadomości. Organizatorzy posłużyli się znanymi baśniami oraz filmami animowanymi dla dzieci, w których zostały zmienione postaci lub wydarzenia – po zapoznaniu się z treścią dzieci miały określić czy wiadomość jest prawdziwa, czy fałszywa. W celu zweryfikowania informacji sięgano do materiałów źródłowych.

Były to drugie zajęcia związane z tą tematyką. We wrześniu Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku rozpoczyna cykl szkoleń skierowanych do młodzieży i seniorów. Zajęcia odbywają się w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Kliknij. Sprawdź. Zrozum”.

[inf. PiMBP w Kłodzku]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis