Czytak w kłodzkiej bibliotece

0

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku stała się posiadaczem czytaka. To duże usprawnienie dla osób niewidomych i słabowidzących, które chcą skorzystać z oferty audiobooków.

Kłodzka książnica w styczniu br. przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2019”, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX i dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka wzbogaciła się o czytak, czyli odtwarzacz audiobooków z dużymi klawiszami i zewnętrznym głośnikiem, który przystosowany jest do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Dzięki temu mogą skorzystać one z oferty książek czytanych, które znajdują się w zbiorach kłodzkiej biblioteki.

Osoby niepełnosprawne z dysfunkcją wzroku mogą w czytelni kłodzkiej biblioteki wypożyczyć na maksimum 30 dni czytak, na którym znajdować się będą wybrane przez czytelnika książki z oferty Stowarzyszenia Larix. Stowarzyszenie od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. Kłodzka biblioteka – dzięki współpracy ze stowarzyszeniem – będzie mogła powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe w formie audiobooków.

[opr. na podst. inf. PiMBP w Kłodzku]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis