Czy burmistrz Kłodzka wystartuje w wyborach do sejmu?

0

Jak dowiedziała się nasza redakcja, burmistrz Kłodzka Michał Piszko otrzymał od szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny propozycję startu w jesiennych wyborach do parlamentu. Miałby wystartować w okręgu wałbrzyskim z bardzo wysokiej pozycji na liście ? z numerem dwa.

Michał Piszko nie potwierdza ani nie zaprzecza tej informacji ? nieoficjalnie wiemy, że perspektywa bycia posłem w sejmie nie do końca jest kusząca dla burmistrza Kłodzka. Woli samorządowe „podwórko”.

Do jesiennych wyborów parlamentarnych pozostało jeszcze trochę czasu, ale partie polityczne już robią pierwsze przymiarki. Platforma Obywatelska, która chce zawalczyć o dobry wynik, szuka w regionie sinych nazwisk, które wzmocniłyby jej listy, m.in. wśród samorządowców związanych z tą partią. Michał Piszko, który jest członkiem PO, w zeszłorocznych wyborach samorządowych zdobył rekordowe poparcie od mieszkańców Kłodzka ? zagłosowało na niego ponad 7,5 tys. osób w samym Kłodzku (67%) i wygrał bezapelacyjnie w pierwszej turze. Gdyby ten wynik powtórzył w wyborach do parlamentu, na pewno byłoby to duże wzmocnienie dla całej listy PO w okręgu wałbrzyskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis