Czy autorka z ziemi kłodzkiej podbije rynek wydawniczy?

0

Właśnie ukazała się debiutancka powieść pochodzącej z Tłumaczowa Natalii Lewandowskiej. „Divendi” dla fanów gatunków fantasy może okazać się prawdziwym rarytasem. W najbliższych dniach autorka będzie promować u nas książkę.

Książka powstawała przez wiele lat, jako zapiski w zeszytach, a pierwszymi czytelnikami i recenzentami byli siostra i mąż. Dzięki wydawnictwu Novae Res w październiku tego roku powieść ukazała się w księgarniach. W „Divendi” Marta Lewandowska zabiera czytelnika w podróż do wszechświata pełnego tajemniczych wymiarów i innych rzeczywistości. W tym świecie od wieków ścierają się ze sobą siły dobra i zła. W jednej rzeczywistości bezcielesne Żywioły postanawiają stanąć po stronie dobra i ofiarowują swoją moc – Divenę – ludziom. Jednak zło rośnie w siłę a czasu jest coraz mniej…

W najbliższych dniach Natalia Lewandowska odbędzie dwa spotkania autorskie w jej rodzinnych stronach. 22 listopada br. o godz. 17.00, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radków im. Karola Estreichera (ul. Rynek 7) oraz 30 listopada br. o godz. 15.00, w Tłumaczowie (sala domu ludowego) na które zapraszamy.

Natalia Lewandowska pochodzi z Tłumaczowa, niewielkiej wsi położonej na ziemi kłodzkiej. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wrocławskiego Studium Organistowskiego. Na co dzień prowadzi dwa chóry wokalne, a wolne chwile poświęca realizowaniu swoich pasji. Poza gotowaniem i ogrodnictwem są nimi dobra książka, których pochłania dziesiątki, oraz salsa, której przez kilka lat była instruktorem. Pierwsze opowiadania tworzyła będąc jeszcze dzieckiem. To młodzieńcze zakochanie do kreowania nieznanych światów przerodziło się w dorosłą miłość do pisania powieści fantastycznych.

Divendi
Natalia Lewandowska

Istnieje taka moc, która może uratować świat. Może też go zniszczyć…

Nasz świat to nie wszystko. To, co robimy i co dzieje się wokół nas, ma swoje konsekwencje, bowiem istnieją inne rzeczywistości, mocno zespojone z naszą. W jednej z nich materializują się i skupiają jak w soczewce wszystkie złe czyny popełniane przez ludzi. Ta kwintesencja Zła zbiera się od wieków w wielkiej Czarze, czekając na moment, kiedy Czara się przepełni. Wtedy Zło opanuje świat.

Jest jednak nadzieja… W innej czasoprzestrzeni Żywioły, świadome, lecz bezcielesne byty, postanawiają stanąć w obronie Dobra. Kumulują więc swoją siłę – Divenę – i zsyłają do Głównej Czasoprzestrzeni, ofiarowując ją wybranej rodzinie, aby ta w ciągu pokoleń utworzyła Armię, zdolną stanąć z mocą Żywiołów do walki przeciw Złu. Czy ta odpowiedzialna i niebezpieczna misja może zakończyć się sukcesem?

Rodzaj literatury: Fantasy
Wydawca: Novae Res, 2019
Format: 130×210, skrzydełka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 622
ISBN: 978-83-8147-648-5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis