Centrum biblioteczno-kulturalne powstanie w Żelaźnie

0

Końcem września br. gmina wiejska Kłodzko wyłoniła wykonawcę, który wybuduje w Żelaźnie nowe centrum biblioteczno-kulturalne. Obiekt ma zostać oddany do użytku w maju 2021 roku.

W przetargu oferty złożyło 6 wykonawców, spośród których najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez firmę z Ząbkowic Śląskich. Koszt budowy centrum biblioteczno-kulturalnego wyniesie 2 270 000 zł, a wykonawca udzieli 7. letniej gwarancji na wzniesiony obiekt.

Złożone oferty przekraczały wprawdzie ceną kwotę, jaką gmina zakładała przeznaczyć na realizację inwestycji, ale jak wyjaśnił naszej redakcji wójt Zbigniew Tur – gmina zdecydowała się dokonać wyboru wykonawcy w tym przetargu, a nakłady na inwestycję zwiększyć w przyszłorocznym budżecie. Ze względu na rosnące ceny na rynku budowlanym, ponowne rozpisywanie przetargu wcale nie gwarantowałoby, iż kolejne oferty byłyby niższe, a wręcz przeciwnie – należałoby się spodziewać, że ceny za realizację inwestycji oferowane w przyszłym roku będą wyższe. Stąd też decyzja o wyłonieniu wykonawcy w tym przetargu.

Budowa centrum ma się rozpocząć w przyszłym roku. W ramach inwestycji w sąsiedztwie szkoły podstawowej powstanie budynek o powierzchni użytkowej 442 m2, w którym zlokalizowana będzie biblioteka oraz sala do organizowania różnego rodzaju imprez sportowych, rozrywkowych i kulturalnych wraz z szatniami, zapleczem sanitarnym i kuchennym oraz magazynami. Przy budynku zostaną także usytuowane 3 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Funkcje, jakie będzie pełniło centrum są w dużej mierze zbieżne z propozycjami lokalnej społeczności, formułowanymi podczas konsultacji, które odbyły się w ubiegłym roku.

[fot. ilustracyjne: pixabay.com]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis