Bogusław Szpytma zostanie wicewojewodą?

6

Informacja o tym, że były burmistrz Kłodzka, a obecnie radny Rady Miejskiej, Bogusław Szpytma miałby objąć funkcję drugiego wicewojewody Województwa Dolnośląskiego, krąży w środowisku samorządowym już od dwóch tygodni. Sam zainteresowany ani jej nie potwierdza ani nie zaprzecza. Jak dowiedziała się jednak nasza redakcja, jego kandydaturę na to stanowisko rekomenduje m.in. Patryk Jaki z Solidarnej Polski. O tym, czy ostatecznie B. Szytma obejmie tę funkcję rozstrzygnąć ma się pod koniec lutego lub na początku marca.

Bogusław Szpytma był burmistrzem Kłodzka w latach 2006-2014. W 2014 r. przegrał w drugiej turze wyborów z obecnie urzędującym burmistrzem Michałem Piszko. Od 2018 r. jest radnym Rady Miejskiej w Kłodzku, a w 2019 r.u starował do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości, rekomendowany przez Solidarną Polskę. Mianowanie na wicewojewodę oznacza, że B. Szpytma będzie musiał zrezygnować z mandatu radnego miejskiego. Na jego miejsce do rady wejdzie kolejna osoba, która zdobyła największą liczbę głosów na liście – jest nim Bogusław Procak.

6 KOMENTARZE

  1. „Marcin” URWAŁ się z CHOINKI. Dzierżoniów np. ma burmistrza z PO który rozmawia z każdym niezależnie od opcji politycznej bo oddziela sprawy partyjne od samorządowych. Mądra polityka prowadzona w Dzierżoniowie doprowadziła do tego , że tamtejsza STREFA EKONOMICZNA zapełniona jest prawie w całości i czynią kroki aby ją powiększyć. Piszko zrobił sobie FOTKĘ pod DZIERŻONIOWSKIM RATUSZEM z burmistrzem Dzierżoniowa i myśli że jest GWIAZDĄ co najmniej w skali województwa. Nie ma pojęcia , że inni Samorządowcy w prywatnych rozmowach drwią z Niego i robią swoje dla dobra MIAST i GMIN – zabiegają o wsparcie gdzie tylko się da, ponad podziałami partyjnymi i dobrze Oni na tym wychodzą , a przede wszystkim MIEJSCOWOŚCI którymi zarządzają.

  2. Ano ty leszczu, które miasta? Jakiś przykład? Jaka stagnacja? I czym zyska Kłodzka na byciu przez szpytmę wicewojewodą? Zyska szpytma stołek a pisowskie państwo kolejna gębę do wykarmienia.

  3. Ano… rily ? 😛 Prosty gest Lichockiej tyle że w wykonaniu Jakiego (tego od Pragi) w kierunku mieszkańców Kłodzka. Daliście Szpytmie 15% poparcia ??? To my zrobimy go kimś ważnym i się żryjcie. To ten pan co blokował kilka lat budowę obwodnicy żeby ktoś tam nie zarobił ? A nie- to ten pan co przecinał wstęgę na otwarciu obwodnicy- imprezie zamkniętej dla inicjatorów, wykonawców zamysłu oraz mieszkańców. Dziel i rzadź…

  4. KŁODZKA RADA MIASTA NIE MA ZNACZENIA bo WIĘKSZOŚĆ RADNYCH BEZRADNYCH PRZEGŁOSUJE TO CO BEZRADNY PISZKO ZAPROPONUJE. Lepiej gdyby Bogusław Szpytma został wicewojewodą wtedy Kłodzko i powiat kłodzki na tym zyskają , bo przy obecnym burmistrzu niestety mamy stagnację, gdy inne miasta podobnej wielkości lepiej się od Kłodzka rozwijają. Mieszkańcom pozostało jedynie obserwowanie „czerwonej latarni pociągu” rozwijających się miast coraz bardziej zostawiających Kłodzko za sobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis