Będzie remont wieży widokowej na Trójmorskim Wierchu

0

Oddaną do użytku w 2010 roku wieżę widokową na Trójmorskim Wierchu czeka remont. Gmina Międzylesie wyłoniła właśnie wykonawcę robót.

Przeprowadzona w ubiegłym roku ekspertyza oceny stanu technicznego 25-metrowej wieży wskazała, iż niektóre drewniane elementy obiektu wymagają remontu bądź wymiany na nowe. W związku z tym, iż obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem turystów i powinien być w pełni bezpieczny, władze gminy Międzylesie zdecydowały się na jego remont. Prace mają się potrwać do końca maja br.

W ramach remontu zostaną wymienione deski podestów oraz bariery balustrad, same podesty zostaną także wzmocnione dodatkowymi legarami. Prace przewidują również wymianę niektórych rygli, przeprowadzone zostanie również badanie skuteczności działania instalacji odgromowej zamontowanej na wieży. Koszt przeprowadzonych prac wyniesie 59 tys. zł.

Jeśli nie będzie opóźnień w realizacji prac remontowych prowadzonych na obiekcie, to wyremontowana wieża zostanie ponownie oddana do użytku na początku czerwca br.

red. [fot. UM Międzylesie]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis