Będzie nowa remiza w Stroniu

0

Stronie Śląskie. Ochotnicza Straż Pożarna w Stroniu Śląskim będzie miała nową remizę. Przetarg na jej budowę został właśnie rozstrzygnięty.

– Inwestycja jest niezbędna dlatego, że obecna siedziba OSP jest niewystarczająca dla naszej jednostki. W garażach nie możemy nawet zmieścić wszystkich pojazdów – mówi Dariusz Chromiec, burmistrz Stronia Śląskiego. – Obecna remiza jest ponadto usytuowana przy skrzyżowaniu dwóch ulic – Kościuszki i Szkolnej i nie ma tutaj nawet placu manewrowego. W samym obiekcie nie ma też pomieszczeń, w których można prowadzić np. szkolenia. Do tego budynek jest w złym stanie technicznym. Zapadła zatem decyzja, że dla naszej jednostki, która należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, niezbędny jest nowy obiekt – już na poziomie europejskim – dodaje D.Chromiec.

Budowę nowej remizy zrealizuje firma Wasama z Lądka-Zdroju, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. Koszt budowy obiektu oraz zagospodarowania terenu wyniesie prawie 2,9 mln zł.

– Wykonawcę wyłoniliśmy w drugim przetargu, bo cena zaoferowana w pierwszym przekraczała kwotę, która była zaplanowana na inwestycję. Zdecydowaliśmy się ogłosić drugi przetarg i w nim oferowana za wykonanie inwestycji cena mieściła się już w planowanej kwocie – mówi burmistrz Chromiec.

Nowa remiza, zlokalizowana przy ul. Sudeckiej nieopodal Wojewódzkiego Centrum Psychiatrii Długoterminowej, będzie dwukondygnacyjnym budynkiem o powierzchni pomieszczeń ponad 600 m2. Zaplanowano w nim 4 stanowiska dla wozów bojowych, a także pomieszczenia biurowe i magazynowe, świetlicę, jadalnię, szatnie i sanitariaty oraz dyżurkę. Teren przed budynkiem zostanie utwardzony, znajdzie się na nim również 11-stanowiskowy parking.

– Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym, w tym roku, budowany będzie budynek samej remizy, tak, aby przez okres zimowy można było wykonać instalacje wewnętrzne i prace wykończeniowe – wyjaśnia D. Chromiec. – W drugim etapie, w przyszłym roku, powstanie natomiast droga dojazdowa, plac manewrowy z parkingami i cała infrastruktura wokół budynku – dodaje.

Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na październik 2020 r.

Wizualizacja nowej remizy, która powstanie przy ul. Sudeckiej w Stroniu

[fot: fb/OSP Stronie Śląskie]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis