19.1 C
Kłodzko
wtorek, 30 maja 2023
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Będzie nowa remiza w Stroniu

Stronie Śląskie. Ochotnicza Straż Pożarna w Stroniu Śląskim będzie miała nową remizę. Przetarg na jej budowę został właśnie rozstrzygnięty.

– Inwestycja jest niezbędna dlatego, że obecna siedziba OSP jest niewystarczająca dla naszej jednostki. W garażach nie możemy nawet zmieścić wszystkich pojazdów – mówi Dariusz Chromiec, burmistrz Stronia Śląskiego. – Obecna remiza jest ponadto usytuowana przy skrzyżowaniu dwóch ulic – Kościuszki i Szkolnej i nie ma tutaj nawet placu manewrowego. W samym obiekcie nie ma też pomieszczeń, w których można prowadzić np. szkolenia. Do tego budynek jest w złym stanie technicznym. Zapadła zatem decyzja, że dla naszej jednostki, która należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, niezbędny jest nowy obiekt – już na poziomie europejskim – dodaje D.Chromiec.

Budowę nowej remizy zrealizuje firma Wasama z Lądka-Zdroju, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. Koszt budowy obiektu oraz zagospodarowania terenu wyniesie prawie 2,9 mln zł.

– Wykonawcę wyłoniliśmy w drugim przetargu, bo cena zaoferowana w pierwszym przekraczała kwotę, która była zaplanowana na inwestycję. Zdecydowaliśmy się ogłosić drugi przetarg i w nim oferowana za wykonanie inwestycji cena mieściła się już w planowanej kwocie – mówi burmistrz Chromiec.

Nowa remiza, zlokalizowana przy ul. Sudeckiej nieopodal Wojewódzkiego Centrum Psychiatrii Długoterminowej, będzie dwukondygnacyjnym budynkiem o powierzchni pomieszczeń ponad 600 m2. Zaplanowano w nim 4 stanowiska dla wozów bojowych, a także pomieszczenia biurowe i magazynowe, świetlicę, jadalnię, szatnie i sanitariaty oraz dyżurkę. Teren przed budynkiem zostanie utwardzony, znajdzie się na nim również 11-stanowiskowy parking.

– Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym, w tym roku, budowany będzie budynek samej remizy, tak, aby przez okres zimowy można było wykonać instalacje wewnętrzne i prace wykończeniowe – wyjaśnia D. Chromiec. – W drugim etapie, w przyszłym roku, powstanie natomiast droga dojazdowa, plac manewrowy z parkingami i cała infrastruktura wokół budynku – dodaje.

Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na październik 2020 r.

Wizualizacja nowej remizy, która powstanie przy ul. Sudeckiej w Stroniu

[fot: fb/OSP Stronie Śląskie]

WAŻNE TEMATY

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona przez prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona została przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi. Burmistrz, wraz z innymi samorządowcami, medal odebrała...

Strefa Aktywności powstanie w Dusznikach-Zdroju. Gmina podpisała umowę z wykonawcą

W Urzędzie Miejskim w Dusznikach-Zdroju została podpisana umowa na budowę Strefy Aktywności na terenie miasta. Koszt inwestycji wyniesie ponad 7 mln złotych.

Kłodzko: miasto ostrzega przed osuwiskiem brzegu rzeki a Wody Polskie szukają pieniędzy

Coraz bardziej osuwa się brzeg Nysy Kłodzkiej pomiędzy Kłodzkiem a Krosnowicami, na popularnej ścieżce spacerowej, tuż za ścieżką rowerową (tzw. ścieżka za...

Samorząd powiatu kłodzkiego dofinansuje in vitro

Powiat kłodzki dofinansuje leczenie niepłodności metodą in vitro. Dofinansowanie przewidziane jest dla mieszkańców powiatu, a program ruszy 1 sierpnia 2023 r.

Oldboje powalczą w Polanicy-Zdroju na Mistrzostwach Polski w Piłkę Nożną

W najbliższy weekend, od 2 do 4 czerwca br. w Polanicy-Zdroju odbędą się XI Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej 50+. W...

Powiat kłodzki promował się we wrocławskim Decathlonie

Promocyjne stoisko w sklepie Decathlon na Bielanach Wrocławskich wystawił powiat kłodzki. Prezentowana na nim była oferta turystyczna ziemi kłodzkiej.

Dycha z Mamą. Nietypowa impreza biegowa na Górze Iglicznej

Nietypowa impreza biegowa odbyła się w niedzielę, 28 maja br. na Górze Iglicznej i w jej okolicach. Wokół Sanktuarium Maria Śnieżna biegały między...

Duszniki-Zdrój. Nietrzeźwy nastolatek jeździł samochodem rodziców

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali w Dusznikach-Zdroju 16-latka, który prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Chłopiec odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Zdrowy styl życia królował na Festiwalu „Na Zdrowie!” w Polanicy-Zdroju

Zdrowa rywalizacja, zdrowe porady, zdrowa żywność i zdrowy styl życia królowały w sobotę, 27 maja br. w Polanicy-Zdroju podczas drugiej edycji Festiwalu „Na Zdrowie!”.

Pędził autem 116 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy

W niedzielę, 28 maja br. podczas nadzorowania ruchu na drogach powiatu kłodzkiego nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem podczas realizacji zadań na drodze krajowej...

The Partisan. W Siennej ekipa filmowa opowiedziała o realizacji filmu o Krystynie Skarbek

W sobotę, 27 maja br., w Siennej na Czarnej Górze została zorganizowana konferencja prasowa związana z realizacją filmu „The Partisan” o...

5 tytułów Mistrzów Dolnego Śląska i 10 medali dla zawodników HS Team Kłodzko!

Kolejne wspaniałe występy młodych pływaków z HS Team Kłodzko. Na Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska łącznie wywalczyli 10 medali, w tym...

Tomasz Duszyński oprowadził po Kłodzku śladem swoich powieści z cyklu „Glatz”

Dni Kłodzka to nie tylko koncerty na stadionie, ale także wydarzenia towarzyszące. Wśród nich w tym roku był spacer po Kłodzku...