Apel kłodzkich strażaków. Kolejna odsłona akcji #NieKłam!

0

Po medykach kolejne służby ratunkowe – tym razem strażacy – apelują o nie zatajanie informacji o stanie zdrowia w związku z koronawirusmem lub o przebywaniu w kwarantannie. Taką informację zawsze trzeba ujawnić dyspozytorowi, do którego wysyłamy zgłoszenie oraz będącym już na miejscu strażakom. Strażacy pomogą każdemu, tak jak do tej pory, ale informacja taka pomoże im po prostu przygotować się i zabezpieczyć. Pamiętajmy: jeden zarażony strażak lub nawet z podejrzeniem zarażenia, wyklucza czasowo całą jednostkę z działania. Dlatego: #NieKłamStrażaków. To samo dotyczy policji i służb medycznych!

Apel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku:

Apelujemy do Państwa, jeśli będziecie potrzebować naszej pomocy, a przebywacie na kwarantannie czy też macie objawy zarażenia koronawirusem, przekażcie tę informację dyspozytorowi podczas zgłoszenia. Może on zadać kilka dodatkowych pytań w związku z aktualną sytuacją.

Posiadamy oczywiście odpowiednie procedury pozwalające zabezpieczyć się przed zarażeniem, ale dodatkowa informacja jeszcze bardziej pomoże wyeliminować niepotrzebne ryzyko. Proszę się nie obawiać pomożemy wszystkim, tak jak czyniliśmy to do tej pory. Prosimy poinformować o kwarantannie dyspozytora i dodatkowo strażaków przybyłych na miejsce zdarzenia.

Tam, gdzie to możliwe, informacja ta pozwoli nam skutecznie przygotować się do akcji. Jeden zarażony strażak wyklucza czasowo całą jednostkę z dalszej służby. W naszej pracy mamy kontakt z ratownikami, lekarzami, policjantami te służby muszą działać!!!

Strażacy z PSP Kłodzko i ze wszystkich jednostek OSP w powiecie pomogą każdemu, ale muszą się odpowiednio przygotować i zabezpieczyć, jeśli jest zagrożenie koronawirusem lub osoba jest w kwarantannie. Poinformuj o tym zawsze #NieKłamStrażaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis