Akcja ?Daj włos? rozkręca się!

0

Kłodzko

Pomagać innym można na wiele sposobów. Dwie zaprzyjaźnione fryzjerki z Kłodzka – Agnieszka Frąk i Ania Jura postanowiły swój fach wykorzystać w szczytnym celu. Wpadły na pomysł zorganizowania akcji charytatywnej ?Daj włos?. W tym roku już po raz trzeci będą ścinać włosy za darmo.

Akcja ?Daj włos? polega po prostu na…obcięciu włosów, które później zostaną przekazane fundacji Rak’n’Roll. Powstaną z nich peruki z naturalnych włosów dla osób z nowotworem. Włosy dla fundacji może oddać każdy. Nie liczy się wiek czy płeć. – Ścinamy włosy jak najdłuższe, bo do zrobienia peruk nadają się włosy nie krótsze niż 25 cm. Nie mogą też być rozjaśniane i po trwałej ondulacji ? wyjaśnia Agnieszka Frąk.

Agnieszka i Ania całą stronę logistyczną biorą na siebie. W swoim salonie fryzjerskim przy ul. Harcerzy 8 przez cztery majowe dni (28-31 maj br.) będą obcinać włosy za darmo, pakować je w odpowiednie woreczki i wysyłać do fundacji do Warszawy.

To już trzecia edycja akcji ?Daj włos? w naszym lokalnym wydaniu ? jej pierwsza odsłona miała miejsce w 2017 r. i od razu spotkała się z dużym odzewem społecznym. Akcji zawsze towarzyszy wiele emocji i pozytywnej energii. Przychodzą wówczas nie tylko panie, ale i panowie oraz dziewczynki, które przez kilka lat zapuszczały włosy do komunii, a po uroczystości chcą je obciąć.

Wydarzeniu zawsze towarzyszy konkurs z nagrodami ? zwycięża ta osoba, która odda najdłuższe włosy. W zeszłym roku rekord pobiła Amelia ? jej warkocze po obcięciu miały aż 68 cm. Wielki finał, podobnie jak w zeszłym roku, odbędzie się w Galerii Handlowej ?Twierdza Kłodzka? 31 maja o godz. 17.00 i zaproszeni na niego są wszyscy, którzy brali udział w akcji ?Daj włos?. Podczas finału wyłoniony zostanie zwycięzca tegorocznej edycji. Trafi do niego atrakcyjna nagroda od sponsorów, a dla wszystkich przewidziany jest pyszny poczęstunek w postaci okazałego tortu.

Włosy będzie można oddawać w dniach 28-31 maja. W ramach akcji można ściąć włosy za darmo i ułożyć fryzurę. Miejsce: Studio Fryzur Kontrast Art Agnieszka Frąk, Kłodzko, ul. Harcerzy 8, numer telefonu: 668 661 052.

O fundacji:

Założycielką fundacji Rak’n’Roll jest Magda Prokowicz, która przegrała walkę z rakiem, ale dopóki mogła, starała się przełamać stereotypy myślenia o życiu z nowotworem. ?Myśl pozytywnie, uśmiechaj się szeroko, możesz być szczęśliwy nawet z rakiem? – to było motto Magdy i tę pozytywną energię przekazała ludziom, którzy kontynuują jej dzieło. A do nietypowych akcji Rak’n’Roll włączają się ludzie z całej Polski. Od trzech lat, dzięki Agnieszce i Ani, idea ta zadomowiła się także w Kłodzku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis