14 czerwca: Wernisaż wystawy „14×14” Grupy Ukrytej – Ludwikowice

0

14 czerwca 2019 r., godz. 17.00, Ludwikowice Kłodzkie, Galeria Sztuki Niezależnej

Wystawa ?14×14? to hołd, jaki GRUPA UKRYTA składa swoim ulubionym mistrzom. Tytułowe czternaście obrazów nawiązują do twórczości czternastu malarzy z różnych okresów i reprezentujących różne style. Wprawne oko widza powinno dostrzec analogie lub odniesienia do takich malarzy jak: DAVID HOCKNEY, MARK ROTHKO, FRANZ KLINE czy CHAIM SOUTEIN i innych. Artyści celowo jednak nie informują widza wprost, który mistrz, za którym obrazem ?stoi?, pozostawiając to zadanie oglądającym, nie zawsze też odpowiedzi będą jednoznaczne i nie zawsze ostateczne. Gdy ktoś dostrzeże w obrazie wpływy DAVIDA HOCKNEYA, czy będzie bliżej prawdy, niż osoba, która zobaczy w nim raczej inspirację HENRI MATISSEM? Skoro ten pierwszy nierzadko inspirował się tym drugim, a ten drugi niemało czerpał z PABLA PICASSA?

Wystawa ?14×14? jest zaproszeniem do refleksji nad ideą inspiracji i motywem uwikłania artysty w spuściźnie kulturowej oraz otwarciem przestrzeni do dialogu pomiędzy samymi obrazami, których twórcy świadomie podjęli się tematu przygotowując prace do Galerii Sztuki niezależnej w Ludwikowicach Kłodzkich.

Uczestnicy wystawy: Olka Cała, Anna Franczuk, Joanna Frątczak, Liliana Kilian, Anastasiia Koniewa, Izabela Kopica, Anna Maria Kramm, Magdalena Mędzkiewicz, Lidia Misiuna, Sylwia Mucha, Arkadiusz Ruszczyk, Beata Trembecka, Iwona Trzcińska, Dorota Zuber.

Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis